Kino mekoje diaspora pristatė Lietuvos kino industrijos pajėgumus

Santa Monikoje, Kalifornijoje įvyko Amerikos filmų savaitė „American Film Market“ – efektyviausias filmų įsigijimo, kūrimo ir tinklų kūrimo renginys pasaulyje. Jame Lietuvos kino industriją, jos pajėgumus bei potencialą pristatė Los Andžele gyvenantys lietuviai, kino industrijos profesionalai, gerbėjai ir rėmėjai.

Lietuvos žinomumo kino pasaulyje vardan Los Andžele jau prieš dešimtmetį susibūrė kino meno industrijos profesionalų, gerbėjų ir rėmėjų bendruomenė. O jau šeštus metus Amerikos filmų savaitės metus Lietuviško meno viešinimo organizacija Lithuanian World Arts Council, lietuvių profesionalų klubas Lithuanian American Business Association in Los Angeles, LR Generalinis Konsulatas Los Andžele, Lietuvos Kino Centras ir Baltic Film & Creative Tech Cluster rengia tinklaveikos ir Lietuvos filmų, TV bei VOD turinio industrijos garsinimo renginį „Lithuanian AFM Networking Event“. Jo tikslas – pristatyti Lietuvos kino industrijos pajėgumus, supažindinti su pelno mokesčio lengvata filmų ir kito turinio gamybai, suvesti prasmingoms ir darbingoms pažintims pasaulio, JAV ir Lietuvos kino profesionalus.

#TeamLithuania komanda iš kairės: iš kairės Marius Vilūnas, Daiva Čekanauskas Navarrette, Laima Jurevičienė, Romanas Matulis, Agnesta Filatovė, Eleonora J. Romuva, Žilvinas Naujokas | Organizatorių nuotr.

Šiemet jame dalyvavo daugiau nei šimtas kino, televizijos, animacijos, virtualios realybės industrijos atstovų. Renginio metu buvo pristatyti nesenai Lietuvoje filmuoti pasaulio žiūrovams žinomi kino filmai bei TV serialai kaip „Stranger Things“ 4 sezonas, „Sisi”, „Hilma”, „Young Wallander”, „Playlist”, „Chernobyl”, „Catherine the Great”, taip pat bendri Lietuvos ir užsienio kūrėjų projektai kaip meninis sci-fi filmas „Vesper“ (Lietuva/Prancūzija/Belgija), animacinis filmas „Aurora‘s Sunrise“ (Armenija/Lietuva/Vokietija), dokumentinis filmas „Mariupolis 2” (Lietuva/Prancūzija/Vokietija) bei „AYENA“ (Indija/Lietuva/P. Korėja).

Taip pat buvo pristatyti žinomi JAV projektai, kuriuos režisavo ar prie jų kūrybos prisidėjo lietuviai kūrėjai kaip „Thug Rose“ (režisierius Marius Markevičius) ir „The Offer“ (pirmojo ir antrojo epizodų režisierius Dexter Fletcher ir ko-prodiuserė Dalia Ibelphautaitė). Taip pat Dalios ir Dexter iniciatyva pirmą kartą Lietuvoje buvo įrašyta dalis garso takelio dideliam Holivudo veiksmo filmui „Ghosted“, kurį režisavo Dexter Fletcher.

Renginio akimirka | Organizatorių nuotr.

Galiausiai, renginio dalyviai susipažino su Lietuvos nominantais 95-iesiems Oskarų apdovanojimams:

Tarptautinio filmo kategorijoje „Piligrimai“ (režisierius Laurynas Bareiša),

Dokumentinio filmo kategorijoje „Mr. Landsbergis“ (režisierius Sergej Loznitsa) ir

Trumpametražinio meninio filmo kategorijoje „Limuzinas“ (režisierė Saulė Bliuvaitė).     

Šis tikslinis susitikimas vyksta kasmetinės Amerikos filmų savaitės  – American Film Market, vykstančio lapkričio 1-6 d. Santa Monikoje – rėmuose.  Ši mugė – tai solidi platforma įvairioms gamybos kompanijoms, kūrėjams ir valstybėms pristatyti savo pajėgumus ir išskirtinumus, pirkti bei parduoti turinį, skleisti informaciją apie turinio kūrinius plačiai Holivudo bei pasaulio kūrėjų auditorijai.

Šių metų garbingai mugės auditorijai Lietuvos komanda parengė įspūdingą Lietuvos kino pasiekimų pristatymą. Jame puikiai žinomi faktai apie Lietuvą pavirsta privalumais ir ypatumais, kurie jau įvertinti ir atsispindi daugybėje tarptautinės produkcijos.

Projektas iš dalies finansuojamas Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo lėšomis.

About The Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *