Pasaulio lietuviai bendrystės tiltus ties intelektualiomis kovomis

Aštuoni dalyviai iš skirtingų pasaulio šalių, septynios tiesioginės transliacijos ir finalinė kova Vasario 16-ąją. Laimėtojui – globalaus pilietiškumo užtaisą simbolizuojantis prizas. Tokiu konceptu startuoja pirmoji Lietuvos istorijoje pasaulio lietuvių protų kova „Lietuvos protų k(L)ubas“. Precedentų neturintį intelektualų žaidimą organizuoja projektas „Galima ir čia“ kartu su portalu Pilietybė.lt.

Atnaujinta 2022 m. sausio 18 d.

Parodyti po pasaulį pasklidusių lietuvių įvairiapusiškumą, jų nenuilstamas pastangas Lietuvos labui, o kartu ir stiprinti Lietuvos bei jos diasporos bendrystę. Tokie tikslai pastūmėjo dvi diasporos organizacijas – Norvegijos lietuvių sėkmės istorijų projektą „Galima ir čia“ bei aktyvios diasporos portalą Pilietybė.lt – apjungti jėgas ir surengti pasaulio lietuvių protų kovas „Lietuvos protų k(L)ubas“.

„Norėjosi Lietuvai svarbias datas pažymėti kitaip – smagiu, bet kartu prasmingu ir įtraukiu būdu. Juk dažnai svarbūs dalykai pasiekia stipriau, kai yra pasakomi ne rimtais veidais, – sako Pilietybė.lt bendraįkūrėja ir redaktorė Daiva Lapėnaitė. – Pačiai sudalyvavus Norvegijos lietuvių protmūšio žaidime ir kilo idėja surengti pramoginį, bet turiningą ir bendrystės tiltus tiesiantį žaidimą.“

Ppirmoji Lietuvos istorijoje pasaulio lietuvių protų kova „Lietuvos protų k(L)ubas“ vyks kiekvieną sekmadienį nuo sausio 16 d. iki vasario 16 d. | Pilietybė.lt nuotr.

Iškart po sausio 13-osios startavęs „Lietuvos protų k(L)ubas“ finišuos vasario 16-ąją. Kiekvieną sekmadienį 20 val. Lietuvos laiku tiesioginėse transliacijose „Galima ir čia“, „Pilietybė“ bei „Global Lithuanian Leaders“ paskyrose „Facebook“ susirungs dalyviai iš Jungtinės Karalystės, Airijos, Norvegijos, Ispanijos, Vokietijos, Baltarusijos, JAV ir Lietuvos.

„Pasaulio lietuvių protų kovoms atrinkome ne tik aštuonias skirtingas pasaulio šalis reprezentuojančius, bet ir prasminga veikla Lietuvai išsiskiriančius tautiečius, – sako „Galima ir čia“ kūrėjas Mantas Simaitis. Penkerius metus Norvegijos lietuvių protmūšius vedantis lietuvis bus ir „Lietuvos protų k(L)ubo“ vedėjas.

„Lietuvos protų k(L)ubo“ prizas – globalaus pilietiškumo užtaisą simbolizuojantis akmeninis kubas, 2019 m. skirtas „Mūsų metas DABAR“ iniciatyvai už pilietiškumo skatinimą | Global Lithuanian Leaders nuotr.

Dalyviai virtualiai susirungs intelektualiose užduotyse, o į laimėtojo namus bei jo atstovaujamą organizaciją atkeliaus globalaus pilietiškumo užtaisą simbolizuojantis prizas – skulptoriaus Stasio Žirgulio „Globalios Lietuvos“ apdovanojimams sukurtas akmeninis kubas. Vienybę bei tvirtybę simbolizuojantis kubas 2019 m. skirtas „Mūsų metas DABAR“ iniciatyvai už pilietiškumo skatinimą. Iš JAV gyvenančio iniciatyvos koordinatoriaus Rimvydo Baltaduonio rankų pilietiškumo kubas jau apkeliavo Lietuvių profesionalų klubus Londone, Berlyne, Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjungą ir toliau tęs jungiančią odisėją.

„Aštuonerius metus gyvendamas ne Lietuvoje supratau, jog norint kitoje šalyje susikurti gerą gyvenimą, turi stengtis kvadratu, o jeigu nori sukurti kažką naujo ir nematyto – turi stengtis kubu“, – reziumuoja M.Simaitis, Lietuvos ambasados Norvegijoje apdovanotas „Metų indėlis 2021“ prizu už didžiulį indėlį į Norvegijos lietuvių telkimą ir vienijimą bei aktyvią pilietinę poziciją.

Pirmojo „Lietuvos protų k(L)ubas“ turnyro vaizdo įrašas. Ispanija vs Jungtinė Karalystė:

Viršelyje – „Galima ir čia“ kūrėjas, Norvegijos lietuvių protmūšių ir „Lietuvos protų k(L)ubas“ vedėjas Mantas Simaitis. Tomo Stasevičiaus nuotr.

About The Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *