Balsavimas internetu: būtini žingsniai

Balsavimas internetu Lietuvoje: tuščios kalbos ar konkreti realybė? Ko reikia, kad žodžiai virstų kūnu? Kas ir kokį vaidmenį šiame kelyje atlieka? Pokalbių cikle „Pokalbiai su pilietybe“ projekto bendrakūrėjas Rimvydas Baltaduonis kalbina LR Seimo-PLB komisijos atstovą iš JAV, atsakingą už internetinio balsavimo projektą, teisininką Gediminą Ramanauską.

„Visų pirma, reikai laikyti internetinį balsavimą strateginiu prioritetu. Toliau – teisės aktų pakeitimai, savalaikis finansavimas ir plati visuomenės informavimo kampanija, neapsiribojant tik internetiniu balsavimu, bet informuojant visuomenę plačiai apie asmens identifikavimo elektroninėje erdvėje priemones“, – tokių žingsnių, G. Ramanausko teigimu, reikėtų, kad pajudėtume iš mirties taško ir galėtume judėti toliau.

Dr. Rimvydas Baltaduonis, ekonomikos profesorius Getisburgo Koledže (Pensilvanija, JAV), ilgametis Pasaulio Lietuvių Bendruomenės (PLB) aktyvistas, pilietinės iniciatyvos „Mūsų Metas DABAR“ įkūrėjas, pilietybė.lt komandos narys, „Global Lithuanian Leaders“ iniciatyva subūręs internetinio balsavimo grupę LTiVote kalbina Gediminą Ramanauską, Niujorke gyvenantį ir dirbantį teisininką, LR Seimo-PLB komisijos narį, kurioje atstovauja JAV Lietuvių Bendruomenę ir yra atsakingas už internetinio balsavimo projektą.

  • Kokios institucijos dalyvauja įgyvendinant šį projektą?
  • Kas ir kokį vaidmenį jame atlieka?
  • Ką reiškia 2020 m. balandžio 23 d. LR Seimo-PLB Komisijos priimta rezoliucija „Dėl balsavimo internetu rinkimuose įgyvendinimo“?
  • Kokie kiti konkretūs žingsniai?

Visas ekspertinis pokalbis apie internetinį balsavimą raiškiai ir aiškiai, juodu ant balto:

Balsavimas internetu: būtini žingsniai | © Pilietybė.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.