Lietuvą namais pasirinkęs ekvadorietis: čia galima gerai gyventi, tik reikia sunkiai dirbti

Fabian Sanchez gimė Ekvadore, į Lietuvą jį atvedė meilė. Ir nors meilė lietuvaitei baigėsi, 53 šalis apkeliavęs ekvadorietis nusprendė gyventi Lietuvoje. 

Kaip prisistatytumėte? 

Mano vardas Fabianas Sanchezas. Gimiau Ekvadore, gyvenu Lietuvoje beveik 10 metų. Esu sporto entuziastas ir mėgstu kurti turinį socialiniuose tinkluose. Esu lengvabūdiškas žmogus,  nuolankus, laimingas, visada matysite mane besišypsantį ir kiekvienoje situacijoje bandantį rasti teigiamą pusę. 

Kuo užsiimate? Koks jūsų karjeros kelias? 

Dirbu pardavimų srityje Šveicarijos įmonėje nuotoliniu būdu. Taip pat bendradarbiauju su „Tik Tok“ ir „Instagram“. Tikiuosi, kad vieną dieną galėsiu gyventi iš socialinės žiniasklaidos.

Iš pradžių buvo sunku integruotis. Lietuviai šalti žmonės, sunkiau užmegzti ryšius. Tačiau aš pripratau ir man tai nebedaro įtakos. Jaunesnės kartos yra atviresnės ir draugiškesnės ir tai labai šaunu.

Kas svarbu gyvenime ir darbe? Įvardykite keletą vertybių, kurios jums svarbios ir kodėl? 

Svarbu išlaikyti pusiausvyrą tarp darbo ir gyvenimo, aš teikiu pirmenybę nuotoliniam darbui, nes manau, kad tai suteikia mums daugiau laisvės vykti bet kur, kur norime. Vertinu, kai žmonės yra nuolankūs ir paprasti. Man svarbios vertybės yra sąžiningumas, lojalumas, gerumas. Kai gera su žmonėmis, gyvenimas atneš tiek pat ar net daugiau. 

Kaip atsidūrėte Lietuvoje? 

Fabian Sanchez | E. Kvartūnaitės nuotr.

2012 m. JAV sutikau lietuvę, įsimylėjome ir persikėliau gyventi į Lietuvą. Studijavau Vilniaus universitete, vėliau – ISM magistrantūroje. Su šia mergina išsiskyrėme 2017 m., bet man labai patiko gyventi Lietuvoje, tad nusprendžiau likti. Nuo tada dirbu ir savo gyvenimą kūriu Lietuvoje. 

Kaip apibūdintumėte savo gyvenimą ir gyvenimo kokybę Lietuvoje? 

Aš tikrai puikiai gyvenu Lietuvoje, jaučiuosi visiškai integruotas į lietuvišką kultūrą. Pastaruosius kelerius metus daug keliauju, todėl per metus Lietuvoje praleidžiu apie 6–7 mėnesius. Stengiuosi vengti žiemos. Manau, kad Lietuvoje galima gerai gyventi, darbo galimybių daug, tik reikia sunkiai dirbti. Kainos pernai labai išaugo, todėl gyventi buvo kiek sunkiau.

Ko pasiilgste Lietuvoje? 

Pasiilgstu šeimos, maisto ir oro. Štai kodėl kiekvieną žiemą grįžtu aplankyti šeimos. Džiaugiuosi, kad mano darbas leidžia keliauti ir dirbti iš bet kur. Taip pat malonu pabėgti nuo žiemos.

Kaip jūs patyrėte, kad lietuviai ir lietuvių kultūra keitėsi ar kinta laikui bėgant? 

Iš pradžių buvo sunku integruotis. Lietuviai šalti žmonės, sunkiau užmegzti ryšius. Tačiau aš pripratau ir man tai nebedaro įtakos. Jaunesnės kartos yra atviresnės ir draugiškesnės ir tai labai šaunu. Vienas dalykas, kurį Lietuva tikrai gali patobulinti, tai klientų aptarnavimas, jis tikrai blogas ir dėl to nesinori nieko pirkti ar gauti jokios paslaugos. Pastaruoju metu situacija  pagerėjo, bet visada gali būti geriau. 

Kokios svajonės jus stumia į priekį? 

Mėgstu keliauti, aplankiau 53 šalis ir turiu planų aplankyti naujas šalis. Tai mane palaiko, dirbu, kad galėčiau daugiau keliauti. Taip pat norėčiau kažkuriuo metu gyventi iš socialinės žiniasklaidos, kurti turinį ir tai būtų pagrindinis mano pajamų šaltinis.

Fabian Sanchez | E. Kvartūnaitės nuotr.

Iš kur semiatės įkvėpimo? 

Mėgstu klausyti muzikos, iš jos semiuosi įkvėpimo. Jei kalbėtume apie socialinius tinklus, tai man patinka žiūrėti Latin Tik Tokers, jie turi geresnį humoro jausmą nei Europoje, todėl tai gera vieta pasisemti idėjų ir pabandyti jas įgyvendinti savo kanale, savo stiliumi ir įtraukiant Lietuvą. 

Ar turite kokių nors pomėgių? Ką mėgstate veikti laisvalaikiu? 

Mėgstu bėgioti, žaisti futbolą, tenisą, o pagrindinis mano hobis yra vaizdo klipų kūrimas (apie maistą, keliones, juokingas situacijas). Mane motyvuoja, kai mano vaizdo įrašus žiūri tūkstančiai žmonių ir tapatinasi su mano turiniu. 

Ką patartumėte žmonėms, abejojantiems gyvenimo pasirinkimais? 

Neseniai turėjau mažą gyvenimo krizę, maniau, kad viskas išspręsta, bet vieną dieną supratau, kad nesu tikras, ką noriu daryti. Nusprendžiau pailsėti nuo darbų ir atsipalaiduoti. Man prireikė laiko, kad be jokio spaudimo suprasčiau, ką noriu veikti ir tai man tikrai padėjo, praskaidrino mintis ir idėjas.

Fabian Sanchez | E. Kvartūnaitės nuotr.

Manau, svarbu daryti pertraukas ir vėl atrasti aistrą. Man padėjo prisiminti tuos laikus, kai buvau motyvuotas ir kas mane palaikė, grįždavau pasiklausyti senų grojaraščių, muzika tikrai turi įtakos mano gyvenimui ir daugybė albumų ar dainų nusako tam tikrus mano gyvenimo etapus, taip pat peržiūrėjau senas nuotraukos ir rašiau dienoraštį.

Trims savaitėms išvykau į Katare vykusį pasaulio futbolo čempionatą, kuris padėjo atsipalaiduoti ir iš naujo atrasti tai, kas mane džiugina. Svarbu pripažinti, kad kai kurie dalykai gyvenime gali būti ne taip, kaip norisi. Bet svarbu ką nors padaryti, kad rezultatas pasikeistų, net jei mums nepavyks. Nes jei tik lauksime, kol viskas atsitiks, nieko neatsitiks.

Kokį geriausią patarimą esate gavęs?

Kai kurie geriausi patarimai buvo gauti iš mano tėvų, kai buvau vaikas, ir jie kūrė žmogų, koks esu dabar. Turbūt geriausias patarimas buvo „Būk malonus žmonėms, elkis su žmonėmis taip, kaip norėtum, kad su tavimi elgtųsi“. Tai viena pagrindinių mano gyvenimo taisyklių.

Kokį Fabianą matote ateityje? Kaip judate link to?

Aš apibrėžiau asmenį, kuris esu. Žinoma, visada yra kur tobulėti, aš žinau, ką turiu tobulėti, todėl siekiu, kad būčiau geresnis žmogus ir galėčiau motyvuoti kitus. Matau, kad augu kai kuo daugiau keliauju, atrandu naujas vietas, dalinuosi savo patirtimi visose tose vietose ir, žinoma, kada nors ateityje norėčiau turėti šeimą.

Viršelio nuotrauka E. Kvartūnaitės

About The Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *