Atviras laiškas dėl pilietybės referendumo

Dėl pilietybės išsaugojimo tauta jau pasisakė 2019 m., todėl prašome ne dar kartą atsiklausti tautos nuomonės, o atsakingai atsižvelgti į tiesiogiai išsakytą palaikymą ir gimimu įgytos pilietybės išsaugojimo klausimą išspręsti tikrai veiksmingu būdu.

Planuojamas skelbti antras referendumas dėl LR Konstitucijos 12 str. pakeitimo nėra sprendimo būdas, nes:

Referendumo kartelė neįveikiamai aukšta, reikalaujanti stojimo į ES referendumo lygio balso teisę turinčių piliečių aktyvumo ir pritarimo.

Vieninteliu realiu šansu įveikti aukštą referendumo kartelę įvardyto balsavimo internetu nebus.

Siūloma referendumo formuluotė nėra aiški ir reikalauja išsamios paaiškinimo kampanijos.

Vyriausybės užsakymu atlikta gyventojų nuomonės apklausa iškalbingai parodė, kad referendume tikrai ar greičiausiai dalyvauti ketina tik 56 proc. rinkėjų; 55 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad referendumas jau įvyko, todėl klausimas nebeturėtų būtų keliamas iš naujo arba nėra labai svarbus.

VRK duomenimis, 2019 m. pilietybės referendume pritarė 73,92 proc. rinkėjų, t.y. beveik vienas milijonas Lietuvos piliečių. Aukščiau minėtos apklausos duomenimis, 95 proc. gyventojų per šiuos metus nuomonės nepakeitė.

Likus mažiau nei metams iki planuojamo skelbti referendumo dar nėra žinoma, kas imtųsi ir būtų atsakingas už profesionalią, finansais ir kompetencijomis grįstą referendumo palaikymo kampaniją.

Šių dienų geopolitinių ir ekonominių realijų akivaizdoje, milijoninės išlaidos abejotinos baigties referendumui yra ne tik neatsakingas, bet nusikalstamas veiksmas.

Viršelio nuotrauka Daivos Lapėnaitės

Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos lėšomis.

About The Author

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *