Neproginis

Pilietiškumas eilinį pirmadienį | Skaistė iš Oksfordo: gyvenkime geriau, smagiau ir prasmingiau

Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos (PLJS) aktyvistė Skaistė Aleksandravičiūtė – įkvepiantis jaunimo brandos pavyzdys.

Iš lietingojo Oksfordo Skaistė sako, kad pilietiškumas prasideda ne tada, kai ateiname prie balsadėžių, bet kur kas ankščiau. Pilietiškumas prasideda tada, kai visi kartu bandome išgirsti ir išklausyti vieni kitus. Tam, kad priimtume geriausius sprendimus ne tik daugumai, bet net ir mažiausiam iš mūsų. Nes taip gyventi – geriau, smagiau ir prasmingiau.  


Pilietiškumas eilinį pirmadienį | Jonas iš Argentinos: lietuvių kalba tautybė, tapatybė ir mūsų identitetas

Daugiau nei dvidešimt metų aktyvus lietuvybės puoselėtojas Argentinoje, trečios kartos lietuvis Juan Ignacio Fourment Kalvelis daugeliui žinomas kaip LR Seimo-PLB komisijos Pietų Amerikai atstovas, buvęs Pasaulio lietuvių bendruomenės ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos valdybos narys. Tačiau labiausiai jis žinomas kaip nenuilstantis lietuvių liaudies šokių šokėjas. Dar Jonas bėgioja ir mina dviračiu, būtent nuo dviejų ratų jis sako kodėl lietuvių kalba nėra tik kalba ir siunčia visiems pilietiško gesto linkėjimus iš šiuo metu šaltos Argentinos. 

Pilietiškumas eilinį pirmadienį | Toma iš Genujos: palaikykime LGBT bendruomenę

Italų literatūros grandus į lietuvių kalbą, o lietuvių – į italų kalbą verčianti literatūrologė, publicistė, vertėja Toma Gudelytė Italijoje gyvena ir dirba 15 metų. Su vyru, kone vieninteliu italu, aprašiusiu Lietuvos krepšinio deimantą Frank Lubin, augina du vaikus. Toma siunčia paprastą žmogišką paraginimą pasaulio lietuviams – palaikykime LGBT bendruomenę, partnerystės įstatymą, nediskriminuokime.  

Pilietiškumas eilinį pirmadienį | Nerijus iš Kembridžo: būkime aktyvūs piliečiai

Neproginio pilietiškumo, aktyvių ir trispalvėmis idėjomis trykštančių lietuvių dėka užsienyje lietuviškas šaknis įleidžia vis daugiau bendruomenių. Kembridžo lietuvių bendruomenė „Ąžuolas“ – gražus ir įkvepiantis pavyzdys. Bet, anot bendruomenės pirmininko Nerijaus Liubino, vienas lauke – ne karys. Tik kartu galime pasiekti ilgalaikius rezultatus.

Pilietiškumas eilinį pirmadienį | Aurelija iš Vietnamo: kokie jūs esate brangūs ir reikalingi tėvynei

Neproginio pilietiškumo lietuvių gestai sklinda po visą pasaulį ir šįkart žiedus siunčia iš Vietnamo. Naujos, energija ir meile Lietuvai trykštančios Vietnamo Lietuvių Bendruomenės pirmininkė Aurelija Jankauskiene per pasaulį siunčia virtualių apkabinimų bangą bei primena, kokie lietuviai yra brangūs ir reikalingi tėvynei.

Pilietiškumas eilinį pirmadienį | Viktorija iš Atėnų: lituanistinio švietimo ateitis priklauso nuo mūsų

Graikijos lietuvių bendruomenės pirmininkei Viktorijai Gribinaitė-Naki rūpi, kad kuo daugiau po pasaulį išsibarsčiusių lietuviukų mokėtų tėvų kalbą bei augtų lietuvybės apsuptyje. Kokia bus lituanistinio švietimo ateitis? Kokiais darbais įsirašys į Lietuvos istoriją? Priklauso nuo mūsų visų.

Pilietiškumas eilinį pirmadienį | Irma iš Miuncheno: palaikykime kitas pilietines visuomenes

„Jeigu galėčiau padaryti vienintelį pilietiškumo gestą, tai būtų…“ Drąsus ir toks paprastas. Įkvepiantis. Galima tik žavėtis Miuncheno Lietuvių bendruomenės pirmininkės Irmos Petraitytės-Lukšienės energija, nuoširdžiai, drąsiai ir ryžtingai sklindančia asmenine atsakomybe svarbiais visuomeniniais klausimais.

Pilietiškumas eilinį pirmadienį | Rita iš Talino: šypsena gali išgydyti

Toks paprastas ir toks ypatingai svarbus pilietiškumo gestas iš amžinai vėjuoto Talino. „Tikiu, kad šypsena gali išgydyti“, – sako Estijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Rita Kuzminienė, kuri yra ne tik begaliniu pozityvumu spinduliuojanti asmenybė, bet ir gydytoja-endokrinologė, praktikuojanti vienoje iš Talino poliklinikų.

Pilietiškumas eilinį pirmadienį | Inga iš Parmos: nuvirtusio dviračio kodas 

Kas bendro tarp nuvirtusio dviračio ir pilietiškumo? Kodėl kumpiais, parmezano sūriu ir „Barilla“ makaronais garsėjančiame Parmos mieste 20 metų gyvenanti Emilijos Romanijos (Italija) lietuvių bendruomenės pirmininkė Inga Trofimovaitė negali ramiai praeiti pro nuvirtusį dviratį?

Pilietiškumas eilinį pirmadienį | Laima iš Dublino: vieną dieną tas vaikas užaugs 

Dublino lietuvių bendruomenės pirmininkė Laima Prokofjevienė – eilinio pirmadienio neeilinis žmogus. Įkvepianti lietuvė aktorė sako, kad mūsų visų pilietinė pareiga mažinti smurtą ir skatinti toleranciją. Pradedant nuo vaikų… ir benamių katinų.