Lietuvė iš Italijos: pavargau įrodinėti, kad esu verta pilietybės

„Aš pavargau. Aš pavargau įrodinėti, kad esu verta būti tuo, kuo esu. Pilietybės išsaugojimas – tai ne nuopelnų ar gerų darbų reikalas. Tai – mano identitetas. Lygiai toks pat kaip ir tavo.“ Tokiomis mintimis pasidalino Italijoje 16 metų gyvenanti ir vienintelę lietuviško gintaro dirbinių parduotuvę Italijoje turinti Ramunė Kupšytė.

Kreipiuosi į tave, mano brangus tautieti, kuris kitų metų referendume dėl dvigubos pilietybės ir vėl svarsto balsuoti „prieš“ arba tiesiog nebalsuoti. 

Galiu tau papasakoti, kad per šiuos 16 metų Italijoje, manęs nuolat klausdavo, kodėl man svarbu turėti Lietuvos pilietybę, kokie to pliusai, kokie minusai? O jei aš dabar tavęs to paklausčiau, juk būtų keista, ar ne? Juk tu niekada nesvarstei, kodėl tu turi Lietuvos pilietybę, nes tai tiesiog natūralu, tu čia gimei. 

…per šiuos 16 metų Italijoje, manęs nuolat klausdavo, kodėl man svarbu turėti Lietuvos pilietybę, kokie to pliusai, kokie minusai? O jei aš dabar tavęs to paklausčiau, juk būtų keista, ar ne?

Pasakysiu daugiau. Bandoma argumentuoti, kokią naudą lietuvis, gyvenantis užsienyje, gali duoti Lietuvai: investicijos, kultūrinė sklaida, dar kas nors. Tu įsivaizduoji, brangus tautieti, kad aš tos pilietybės turiu kaip ir nusipelnyti, kad tave įtikinčiau. Pasakysiu tiesmukiau – kad jos neprarasčiau.

Gali būti, kad tu bijai, jog aš, šitiek metų gyvendama užsienyje, nieko nežinau apie Lietuvą, o va, dar noriu ir balsuoti. O 50 proc. Lietuvoje gyvenančių lietuvių, kurie net neina prie urnų, jiems gal irgi reiktų atimti pilietybę, ar kaip čia?

Pilietybės išsaugojimas – tai ne nuopelnų ar gerų darbų reikalas. Tai mano identitetas. Lygiai toks pat kaip ir tavo.

Gali būti, kad tu pyksti ant manęs, va, išvažiavai iš Lietuvos, tai ir gyvenk tam užsienyje, negrįžk. O ar žinai, kad gyvenimas svetur nėra lygu nemyliu tėvynės? Ar žinai, kad yra milijonas priežasčių, kodėl viso pasaulio gyventojai yra išsibarstę po įvairiausias šalis? Ar žinai, kokį nežmonišką indėlį lietuvių bendruomenės pasaulyje skiria lietuviškumo sklaidai?

Aš pavargau. Aš pavargau įrodinėti, kad esu verta būti tuo, kuo esu. Pilietybės išsaugojimas – tai ne nuopelnų ar gerų darbų reikalas. Tai – mano identitetas. Lygiai toks pat kaip ir tavo. Ir tas trečdalis lietuvių, išsibarsčiusių po pasaulį, yra tavo tėvynės broliai ir seserys.

Viršelio nuotraukoje Ramunė Kupšytė, asmeninio albumo nuotr.

Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos lėšomis.

About The Author

Vienas komentaras apie “Lietuvė iš Italijos: pavargau įrodinėti, kad esu verta pilietybės”

  1. Ausra says:

    Taip, jie nubaudzia LT pilieti atimant pilietybe,jeigu jis gyvendamas svetur igyjo tos salies pilietybe.Ir nesvarbu,kad jis islaiko savo tevus,padeda giminaiciams,nes senyvo amziaus zmogeliai nepragyvena oriai is savo varganos pencijos.O dabar artejant rinkimams vel reikia tik balsu surinkti ir vel kaip visad pasakys,kad zmones nubalsavo -nereikia ,nesuteikti dvigubos pilietybes….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *